Azért harcolok, hogy az Unió gazdasági integrációját, amely az euró-projekttel kezdődött, fiskális unió kövesse, hogy az Unió minden állam által garantált kötvényeket bocsáthasson ki (ahogy azt a COVID-19 válság után tette) és saját bevételei által garantált kötvényeket bocsáthasson ki, és hogy az Unió több olyan bevételi forrással rendelkezzen, amelyek nem a tagállamok közvetlen hozzájárulásaihoz kötöttek. A fiskális unió azt is jelenti, hogy a tagállamok között átcsoportosíthat pénzeszközöket a gazdasági problémákkal küzdő államok megsegítésére. Támogatom az idén bevezetett szén-dioxid-határadót, és azt az Unió bevételi forrásainak bővítésére szolgáló modellnek tekintem - nem adókat az adók kedvéért, hanem olyan adókat és támogatásokat, amelyek a gazdaságot egy jobb világ víziója felé irányítják.
Azért küzdök, hogy hasonló adókat vezessenek be az egyszer használatos műanyagok fogyasztására és a pénzügyi tranzakciókra az egész Unióban. Az új adókból származó bevételt a megújuló energiába való beruházásra és az egyenlőtlenségek elleni küzdelemre fordítjuk majd az egész EU-ban.
Támogatom egy közös uniós szintű közbeszerzési rendszer bevezetését, amely így jobb szerződéseket tudna kötni a beszállítókkal, mint amilyeneket az egyes tagállamok tudnának kötni. Ez volt a helyzet a COVID-19 világjárvány idején, amikor az Európai Bizottság valamennyi uniós polgár számára keretszerződést kötött, és sokkal kedvezőbb árakat ért el. Támogatom továbbá az Európai Központi Bank felügyeleti szerepének megerősítését, amellyel az Európai Parlament jelenleg csak papíron rendelkezik. Harcolni fogok azért, hogy ezt a szerepet a megújuló energiaforrásokra vonatkozó beruházások differenciált kamatlábainak előírására használják fel. Ez megnehezítené a fosszilis tüzelőanyag-projektek finanszírozását, és így igazságosan beépítené azt a környezetvédelmi árat, amelyet mindannyian fizetünk minden egyes új szénbánya vagy olajkút után. Az Uniót most és a jövőben fenyegető válságok túl nagyok ahhoz, hogy egyetlen tagállam egyedül kezelni tudja őket. Az Unió nem lehet hiteles szereplő saját források nélkül, és annak lehetősége nélkül, hogy ezeket a forrásokat stratégiailag használja fel. Az éghajlati válság, a biológiai sokféleség összeomlása, az energiaválságok és a megújuló energiaforrások fejlesztésének szükségessége, az infláció, a társadalmi egyenlőtlenségek, a mesterséges intelligencia (beleértve a munkaerőpiacon jelentkező zavarokat) - mindezekre a problémákra koherens és hatékony választ kell adni.